-
Biura w Metaverse
Metaverse to wirtualny świat, który łączy elementy rzeczywistości i technologii cyfrowej, pozwalając ludziom na interakcję w trójwymiarowym, immersyjnym środowisku. Można to porównać do gry komputerowej, w której zamiast obserwować świat na ekranie, „wchodzimy” do niego i stajemy się jego częścią – jakbyśmy naprawdę tam byli. Immersja to poczucie głębokiego zanurzenia i wciągnięcia w dane doświadczenie,…
-
Nowoczesne technologie w łańcuchach dostaw
Łańcuchy dostaw w dobie Przemysłu 4.0 przechodzą dynamiczną transformację dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, które przyczyniają się do większej efektywności, przejrzystości oraz zrównoważonego zarządzania procesami logistycznymi. Poniżej zostaną pokrótce scharakteryzowane najważniejsze technologie i ich zastosowania, niektóre z nich zostaną omówione bardziej szczegółowo w kolejnych wpisach bloga. 1. Internet Rzeczy (IoT) IoT umożliwia stałą komunikację między urządzeniami,…
-
Dekompilacja a potencjał komputerów kwantowych
Dekompilacja programu komputerowego to proces tłumaczenia tego programu z języka niższego rzędu, czyli kodu zrozumiałego tylko dla maszyny, na język wyższego rzędu, zrozumiały dla informatyka. Czyli stworzenie kodu źródłowego (np. w języku C++, C#, Java, PHP czy Python), w którym można dokonać poprawek. Dekompilacja programu może być przydatna, gdy program działa błędnie, ale nie mamy dostępu do jego…
-
Blockchain a zrównoważony rozwój
Dyskusja na temat zrównoważoności technologii blockchain dla środowiska jest złożona i obejmuje kilka kluczowych aspektów, z których najczęściej dyskutowanym jest konsumpcja energii elektrycznej. Jednakże różnorodność obszarów zastosowań blockchain stwarza szansę na wykorzystanie go w realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Kwestią dyskusyjną jest, czy korzyści osiągnięte dzięki zastosowaniu blockchain równoważą negatywny wpływ tej technologii na środowisko. Konsumpcja…
-
Bezrobocie technologiczne
Bezrobocie technologiczne to sytuacja, w której ludzie tracą zatrudnienie na skutek wdrożenia innowacyjnych procesów produkcyjnych i rozwiązań organizacyjnych zmniejszających zapotrzebowanie na pracę ludzką. W wyniku czwartej rewolucji przemysłowej niektóre zawody zmienią swój charakter. Inne znikną z rynku pracy z powodu zaawansowanej komputeryzacji i robotyzacji. Być może przestaną być potrzebni nie tylko robotnicy produkcyjni, ale także…
-
Druk 3D, 4D i 5D w przemyśle spożywczym
Drukowanie żywności, popularnie nazywane drukowaniem żywności 3D, zrewolucjonizowało świat produkcji żywności, tworząc trwałe produkty jadalne z jadalnych materiałów. Początkowa koncepcja drukowania żywności koncentrowała się przede wszystkim na atrakcyjności wizualnej produktów spożywczych, ale wraz z postępem technologii nacisk przesunął się w stronę poprawy smaku, tekstury i wartości odżywczych drukowanej żywności. Więcej na stronie https://ift.onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/1541-4337.70040
Join 900+ subscribers
Stay in the loop with everything you need to know.